niedziela, 21 marca 2010

Egipski Dzień Matki - eid el umm

21 marca każda egipska mama, świętuje jedno z najpiękniejszych świąt w kalendarzu - Dzień Matki. Dzień to szczególny, uroczysty i wyjątkowy, bo to w końcu święto mam. Towarzyszą mu laurki, kwiaty, życzenia i rodzinne spotkania. Drobne upominki ofiarowują swym rodzicielkom nie tylko dzieci, ale również niektórzy mężowie dają żonom prezenty. Wyrażają w ten sposób szacunek, miłość, podziękowania za trud włożony w wychowanie pociech.

W przedszkolach i szkołach przygotowywane są pokazy programów artystycznych z okazji Dnia Matki, podczas których uczniowie śpiewaja piosenki, recytuja wiersze i tańczą. Gośćmi honorowymi na tych występach są oczywiście mamy.
Poniżej zdjęcia z party z okazji Dnia Matki, które zostało zorganizowane w szkole mojego syna w Hurghadzie. Uroczystość uświetnił m.in. śpiew polskiej uczennicy i pokaz tańca konia.
Wszystkim egipskim mamom w dniu ich święta składam najserdeczniejsze życzenia!

2 komentarze:

  1. A w Polsce dla odmiany pierwszy dzień kalendarzowej wiosny :) W wielkopolsce pochmurny niestety, choć termometr wskazuje grubo ponad 10 stopni. A wszystkim egipskim mamom życzę samych słonecznych dni ze swoimi pociechami :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zatem najserdeczniejsze życzenia w dniu Twojego Święta Matko Dwóch Wspaniałych Synów !!!!

    OdpowiedzUsuń

Informuję, że komentarze niecenzuralne, obraźliwe, nie zwązane z treścią posta nie będą zamieszczane.