sobota, 1 maja 2010

Pochmurny i deszczowy 1 maja w Hurghadzie

W tym roku obserwuję w Egipcie różne anomalia pogodowe. W drugiej połowie stycznia mieliśmy burzę z ulewą, marzec był wyjątkowo ciepły z wilgotnym tropikalnym powietrzem prawie takim jak w Tajlandii, kwiecień - raczej chłodny, a maj rozpoczął się deszczem!

Dzisiaj od samego rana niebo w Hurghadzie spowite było chmurami. Chwilami kropiło, a tylko od czasu do czasu wyglądało słońce. Ok. 15:30 nagle pojawił się bardzo silny wiatr, po którym zaczęło intensywnie padać. Egipcjanie nie dowierzali własnym oczom. Śmiali się na widok spadających z nieba kropli. Dzieci powychodziły na ulice, balkony i dachy domów by cieszyć się tak rzadko tu padającym deszczem. Natomiast turyści uciekli z plaż i spędzili resztę popołudnia w pokojach hotelowych. Po ok. 30 minutach deszcz ustał, ale dzień do samego końca był pochmurny.

Ci, którzy wybrali się na majówkę do Hurghady na pewno są rozczarowani zachmurzonym niebem, wiatrem i deszczem. Liczyli na słońce i wysoką temperaturę. A tu z jednego i drugiego nici.

Ciekawa jestem jakie będą kolejne miesiące? Czy globalne zmiany klimatu, które są zauważalne również w kraju faraonów nie spowodują, że wkrótce zdezaktualizuje się slogan turystyczny "Egipt - kraj, w którym zawsze świeci słońce" ?

2 komentarze:

  1. Już w kilku źródłach spotkałam się z opnią, że w tym roku czeka nas w Egipcie wyjątkowo długie i upalne lato - więcej". Zobaczymy ...

    ... a tegoroczna zima w Kairze była wyjątkowo ciepła.

    OdpowiedzUsuń
  2. Hmmm... mam nadzieję, że pod koniec maja Hurghada przywita mnie słoneczną pogodą :))

    OdpowiedzUsuń

Informuję, że komentarze niecenzuralne, obraźliwe, nie zwązane z treścią posta nie będą zamieszczane.