niedziela, 31 stycznia 2010

Elf mabruk ya Masr!

Reprezentacja Egiptu w piłce nożnej jest najbardziej utytułowaną drużyną narodową z Afryki - zdobyła najwięcej tytułów mistrza Czarnego Kontynentu.
W tym roku, poraz trzeci z rzędu, a siódmy raz w historii, Egipt został mistrzem Afryki w piłce nożnej. Ok. godz. 20 zakończył się finałowy mecz piłkarski o Puchar Narodów Afryki 2010 pomiędzy Egiptem a Ghaną, który Egipcjanie wygrali wynikiem 1:0. Dzisiejszy sukces piłkarski zrekompensował Egipcjanom niedawną porażkę podczas meczu z Algierią o wejście do Mundialu.

Mecz Egiptu z Ghaną odbywał się poza ziemią faronów, ale Egipcjanie jak zawsze byli duchem ze swoją piłkarską reprezentacją narodową. Malowali sobie twarze, flagami przyozdabiali samochody, domy i sklepy. Niektórzy przemalowywali swoje auta na barwy narodowe. Sklepy oferowały dziś najróżniejsze akcesoria dla kibiców piłkarskich. Tak wyglądała Hurghada przed meczem.


Tego, co dzieje się teraz w Hurghadzie nie można opisać słowami! To trzeba widzieć na własne oczy! Wszyscy mieszkańcy są na ulicach, by dzielić swą radość z innymi. Trąbiące auta, jeżdżące w kółko, petardy, fajerwerki, okrzyki, śpiewy i powiewające flagi. Radość udziela się nawet turystom. Uliczna euforia będzie trwać aż do późnych godzin nocych. Piłka nożna jest sportem narodowym Egiptu. Faraonowie zawsze tak reaguja, gdy ich rodacy odnoszą sukcesy piłkarskie. Egipscy sympatycy fudbolu nie są chuliganami! Nie demolują sklepów! Nie niszczą samochodów!
Szkoda, że zachowanie polskich kibiców jest zupełnie odmienne.

ELF MABRUK YA MASR!

1 komentarz:

  1. Gratulacje!!!! Widać jasno ,że niezależnie od długości bądz szerokości geograficznej mania piłki noznej jest wszechobecna.Mam jednak nadzieję ,że egipscy kibice nie są takimi rozrabiakami jak nasi -polscy.Całuski dla najmłodszych entuzjastów...Jakie flagi namalują jeśli doczekamy sie meczu Polska-Egipt ? ;-)))
    Jak by nie było policzki są dwa !

    OdpowiedzUsuń

Informuję, że komentarze niecenzuralne, obraźliwe, nie zwązane z treścią posta nie będą zamieszczane.